Říjen 2010

Světlo v temnotě (4)

22. října 2010 v 19:06 | nel-ly |  Světlo v temnotě
222

4. Kapitola - Proč bojovat?

Nespletla se, doopravdy byli stále v Malfoy Manor. Draco ji vyvedl po dlouhých, tmavých schodech nahoru do vstupní síně. Pamatovala si ji z předchozího mučení, přestože velký lustr, který Dobby při pokusu o jejich záchranu shodil, ze stropu zmizel a byl nahrazen několika svícny levitujícími po obvodu celé místnosti. Nezastavili se. Pokračovali dál do menšího pokoje po pravé straně dlouhé haly, kde už čekala tmavá postava zahalená v dlouhém plášti.


Světlo v temnotě (3)

22. října 2010 v 18:56 | nel-ly |  Světlo v temnotě
2222

3. Kapitola - Samota


Vylekaně vykřikla, když znenadání zády narazila na kamennou zeď a její ruce zapadly do železných pout. Pak hlasitě zasténala. Řetězy okovů se začaly samy od sebe zdvihat a táhly její ruce stále víc nahoru a zároveň do stran. Hermiona měla pocit, jakoby jí snad chtěl vykloubit ramena. Stále klečela, snažila se vší silou dostat na nohy, uvolnit trochu ten tlak, ale nedokázala se skoro pohnout. Tak těsně byla připoutaná ke zdi.

Světlo v temnotě (2)

22. října 2010 v 18:53 | nel-ly |  Světlo v temnotě
22

2. Kapitola - Prohraný boj

Pevně se ho držela za ruku a snažila se udržet tempo s jeho rychlými, dlouhými kroky. Táhl ji za sebou, dál ponurým tunelem čpícím močí a plísní. Jednou nebo dvakrát si byla dokonce jista, že se jí o nohu otřelo něco živého - možná další krysa a tak děkovala všem Svatým, že ho napadlo jí dát boty, i když z odřené tvrdé kůže s několika dírami.

Světlo v temnotě (1)

22. října 2010 v 18:38 | nel-ly |  Světlo v temnotě
2

1. Kapitola - Strach

"Vstávej!"

Prudce sebou trhla, když se ji z hlubokého spánku probrala sprška ledové vody a jeho chladný hlas. Ihned zalitovala, že se pohnula tak rychle, měla být připravená, takhle ji budil tak často. S tichým zasyčením se pomalu vysoukala do sedu a snažila se ignorovat bolest ve svých ztuhlých svalech.


Světlo v temnotě

22. října 2010 v 18:35 | nel-ly |  Světlo v temnotě
STRUČNÝ DĚJ: Taky vám přišlo, že se kouzelné Trio z uvěznění v Malfoy Manor dostalo jednoduše, že jejich zážitek byl příliš jemný, že by si děj zasloužil temnější pohled? Máte ho mít.
Děj navazuje na konec 22. kapitoly Harry Potter a Relikvie Smrti s "menší" změnou a jiným pohledem na události války.
DOBA: studium Harryho Pottera (7. kniha)
PÁR: HG/DM
POSTAVY: Hermiona Grangerová, Draco Malfoy, Bellatrix Lestrangeová, Lucius Malfoy,  Harry Potter, Ron Weasley, Narcisa Malfoyová, ...
UPOZORNĚNÍ: rating 13+, na mém blogu je povídka částečně pozměněna (o přidání několika vět) a pokračuje dalšími kapitolami s vyšším ratingem

2
22
2222
22222
222

2. ročník aneb Hra

19. října 2010 v 11:13 | nel-ly |  Beze jména
111
"Určitě budeš skvělý," poplácala Joe zrzavého chlapce po rameni a v povzbudi
vě se na něj usmála.
"To si nemyslím," zakroutil nervózně hlavou. "Jak to můžeš vědět?"
"Prostě vím," zasmála se. Pak popadla Freda za ruku a táhla ho směrem k famfrpálovému hřišti, kde se dnes konal konkurz do Nebelvírského famfrpálového družstva.
George už tam dávno stál a netrpělivě se na ně otáčel, na rozdíl od svého identického dvojčete, byl v naprostém pořádku, zatímco Fred se málem třásl strachy, přestože by to nikdy nepřiznal.
Na první pohled byla dvojčata Weasleyova stejná jak ve vzhledu, tak i v chování. Ale nikdo na světě není stejný a Fred byl prostě nervóznější, citlivější a občas i bojácnější než jeho bratr a o kolik víc Joe postupně pronikala do jejich odlišností o tolik měla Freda raději.

o-oo-oOo-oo-o

1. ročník aneb Nová přátelství

19. října 2010 v 11:11 | nel-ly |  Beze jména
1111
"Ahoj, můžu si přisednout?" zeptala se tiše dívka a podívala se po třech smějících se
 chlapcích.
"Jo, jasně," usmál se na ni jeden z nich. Mohl být stejně starý jako ona, možná starší.
"Tak nestůj ve dveřích jako socha a posaď se," vykřikl druhý chlapec. Byl neuvěřitelně podobný tomu druhému, vlastně byli spíš úplně stejní, asi dvojčata.
Věnovala mu zářivý úsměv a posadila se na sedačku vedle třetího kluka, který se stále ještě hlasitě smál a ani si nejspíš nevšiml, že v kupé přibyla další osoba.
"Já jsem Fred Weasley a tohle je můj bratr George, ale řekl bych -"
"že toho sis všimla," dokončil za Freda jeho bratr a oba se úplně stejně usmáli.
"Jo a ten smějící se kašpar vedle je Lee Jordan," všiml si Fred jejího pohled a šťouchl do svého kamaráda. Lee se konečně přestal smát, nebo se o to spíš zatím celkem zdařile pokoušel a kývl jí na pozdrav.
"Hmm… Vy asi nejdete do prváku, co?" zeptala se Josephine, potom co si konečně vzpomněla na své slušené vychování a představila se.
"Jasně, že jo. Ty taky?"
Jen kývla hlavou, byla ještě stále dost nervózní. Věděla, že za pár hodin, až dorazí do Bradavic, pro ni začne úplně nový život, všechno se změní. I přes obavy z budoucnosti se však dokázala na dvojčata znovu usmát, najednou měla mnohem lepší náladu než ráno, když si ještě naposledy kontrolovala svůj kufr. Zdálo se, že si snad našla kamarády.

o-oo-oOo-oo-o

Beze jména

19. října 2010 v 1:01 | nel-ly |  Beze jména

Povídka beze jména

STRUČNÝ OBSAH:
Nikdy se od nikoho neodlišovala, byla průměrná a spokojená, oni však patřili mezi elitu, která se odlišovala od všech ostatních. Fred a Georg Weasleyovi, její nejlepší přátele. Bez nich by byl život nudný a fádní. Přátelé jsou ti, kteří utvářejí náši osobnost i život sám. Jenže s přáteli to není vždy tak lehké, dokonce ani s těmi nejlepšími, jak si Joesephin moc dobře uvědomuje.
POSTAVY: AUTP: Joesephin AUTP: Chris, Fred a George Weasleyovi, Lee Jordan, Alice Spinnetová, Angelina Johnsonová, slavná trojka,...
POZNÁMKA: Co kapitola to jeden školní rok (vyhrazuji si právo to změnit)
MOTTO: Pozoruhodné na člověku je, že sice zůstává týž, ale nikoliv stejný (Wilhelm Raabe)
STAV: DOKONČENO! Prolog + 13 Kapitol

Avata ry Beze jména:
1111
1
11
111111
1111111
111

Vítejte

19. října 2010 v 0:23 | nel-ly
Vítejte na mém druhém, nově založeném blogu... který bude sloužit jako částečné skladiště mých povídek na téma HPff. Budu sem průběžně přidávat staré dokončené povídky, které ještě před vložením projdou úpravou... Ze svého blogu je mazat nechci, tam zůstanou takové, jaké jsou a jaké je lidé četli více než před rokem, kdy moje psaní bylo určitě horší než dnes (i když neříkám, že to nynější je nějak zvlášť dobré :D jen se změnilo, snad trochu učesalo a určitě mám nyní mnohem méně gramatických chyb, i když se jich stále najde dost a  dost).
Pro poznání mě a mých povídek, prosím:

Nel-ly


A kdo mě ještě nezná? Ráda se vám dnes, poprvé, představím i zde...

Mám ráda zajímavé knihy, napínavé filmy a zábavné pořady.
Ráda ležím v posteli a sním.
Ráda se procházím a přemýšlím
Ráda stojím a dívám se.
Ráda mluvím i naslouchám.
Ráda spím a sním.
Ráda bdím a žiju.
Ráda se směju i pláču.
Mám ráda společnost i samotu.

Mám ráda všechno a zároveň nic.