Beze jména

3. ročník aneb Nejlepší kamarádi

26. listopadu 2010 v 0:28 | nel-ly
111
"Joe, kde se couráš. Sedíme úplně vzadu!"
"No jo, vždyť už jdu. Jen jsem trochu zápasila s kufrem."
"U Merlina, měla si něco říct."
"Asi máš pravdu, měla jsem začít mávat, ale to bych ten kufr už doopravdy nevytáhla do vlaku," odpověděla Joe sarkasticky a sladce se na kluky usmála.
"Promiň, ale příště musíš křičet."
"Ať máme šanci ukázat, že jsme taky gentlemani."
"Myslím, že to asi nehrozí," zasmála se Joesephin.

o-oo-oOo-oo-o

2. ročník aneb Hra

19. října 2010 v 11:13 | nel-ly
111
"Určitě budeš skvělý," poplácala Joe zrzavého chlapce po rameni a v povzbudi
vě se na něj usmála.
"To si nemyslím," zakroutil nervózně hlavou. "Jak to můžeš vědět?"
"Prostě vím," zasmála se. Pak popadla Freda za ruku a táhla ho směrem k famfrpálovému hřišti, kde se dnes konal konkurz do Nebelvírského famfrpálového družstva.
George už tam dávno stál a netrpělivě se na ně otáčel, na rozdíl od svého identického dvojčete, byl v naprostém pořádku, zatímco Fred se málem třásl strachy, přestože by to nikdy nepřiznal.
Na první pohled byla dvojčata Weasleyova stejná jak ve vzhledu, tak i v chování. Ale nikdo na světě není stejný a Fred byl prostě nervóznější, citlivější a občas i bojácnější než jeho bratr a o kolik víc Joe postupně pronikala do jejich odlišností o tolik měla Freda raději.

o-oo-oOo-oo-o

1. ročník aneb Nová přátelství

19. října 2010 v 11:11 | nel-ly
1111
"Ahoj, můžu si přisednout?" zeptala se tiše dívka a podívala se po třech smějících se
 chlapcích.
"Jo, jasně," usmál se na ni jeden z nich. Mohl být stejně starý jako ona, možná starší.
"Tak nestůj ve dveřích jako socha a posaď se," vykřikl druhý chlapec. Byl neuvěřitelně podobný tomu druhému, vlastně byli spíš úplně stejní, asi dvojčata.
Věnovala mu zářivý úsměv a posadila se na sedačku vedle třetího kluka, který se stále ještě hlasitě smál a ani si nejspíš nevšiml, že v kupé přibyla další osoba.
"Já jsem Fred Weasley a tohle je můj bratr George, ale řekl bych -"
"že toho sis všimla," dokončil za Freda jeho bratr a oba se úplně stejně usmáli.
"Jo a ten smějící se kašpar vedle je Lee Jordan," všiml si Fred jejího pohled a šťouchl do svého kamaráda. Lee se konečně přestal smát, nebo se o to spíš zatím celkem zdařile pokoušel a kývl jí na pozdrav.
"Hmm… Vy asi nejdete do prváku, co?" zeptala se Josephine, potom co si konečně vzpomněla na své slušené vychování a představila se.
"Jasně, že jo. Ty taky?"
Jen kývla hlavou, byla ještě stále dost nervózní. Věděla, že za pár hodin, až dorazí do Bradavic, pro ni začne úplně nový život, všechno se změní. I přes obavy z budoucnosti se však dokázala na dvojčata znovu usmát, najednou měla mnohem lepší náladu než ráno, když si ještě naposledy kontrolovala svůj kufr. Zdálo se, že si snad našla kamarády.

o-oo-oOo-oo-o

Beze jména

19. října 2010 v 1:01 | nel-ly

Povídka beze jména

STRUČNÝ OBSAH:
Nikdy se od nikoho neodlišovala, byla průměrná a spokojená, oni však patřili mezi elitu, která se odlišovala od všech ostatních. Fred a Georg Weasleyovi, její nejlepší přátele. Bez nich by byl život nudný a fádní. Přátelé jsou ti, kteří utvářejí náši osobnost i život sám. Jenže s přáteli to není vždy tak lehké, dokonce ani s těmi nejlepšími, jak si Joesephin moc dobře uvědomuje.
POSTAVY: AUTP: Joesephin AUTP: Chris, Fred a George Weasleyovi, Lee Jordan, Alice Spinnetová, Angelina Johnsonová, slavná trojka,...
POZNÁMKA: Co kapitola to jeden školní rok (vyhrazuji si právo to změnit)
MOTTO: Pozoruhodné na člověku je, že sice zůstává týž, ale nikoliv stejný (Wilhelm Raabe)
STAV: DOKONČENO! Prolog + 13 Kapitol

Avata ry Beze jména:
1111
1
11
111111
1111111
111
 
 

Reklama