Světlo v temnotě

Světlo v temnotě (4)

22. října 2010 v 19:06 | nel-ly
222

4. Kapitola - Proč bojovat?

Nespletla se, doopravdy byli stále v Malfoy Manor. Draco ji vyvedl po dlouhých, tmavých schodech nahoru do vstupní síně. Pamatovala si ji z předchozího mučení, přestože velký lustr, který Dobby při pokusu o jejich záchranu shodil, ze stropu zmizel a byl nahrazen několika svícny levitujícími po obvodu celé místnosti. Nezastavili se. Pokračovali dál do menšího pokoje po pravé straně dlouhé haly, kde už čekala tmavá postava zahalená v dlouhém plášti.

Světlo v temnotě (3)

22. října 2010 v 18:56 | nel-ly
2222

3. Kapitola - Samota


Vylekaně vykřikla, když znenadání zády narazila na kamennou zeď a její ruce zapadly do železných pout. Pak hlasitě zasténala. Řetězy okovů se začaly samy od sebe zdvihat a táhly její ruce stále víc nahoru a zároveň do stran. Hermiona měla pocit, jakoby jí snad chtěl vykloubit ramena. Stále klečela, snažila se vší silou dostat na nohy, uvolnit trochu ten tlak, ale nedokázala se skoro pohnout. Tak těsně byla připoutaná ke zdi.

Světlo v temnotě (2)

22. října 2010 v 18:53 | nel-ly
22

2. Kapitola - Prohraný boj

Pevně se ho držela za ruku a snažila se udržet tempo s jeho rychlými, dlouhými kroky. Táhl ji za sebou, dál ponurým tunelem čpícím močí a plísní. Jednou nebo dvakrát si byla dokonce jista, že se jí o nohu otřelo něco živého - možná další krysa a tak děkovala všem Svatým, že ho napadlo jí dát boty, i když z odřené tvrdé kůže s několika dírami.

Světlo v temnotě (1)

22. října 2010 v 18:38 | nel-ly
2

1. Kapitola - Strach

"Vstávej!"

Prudce sebou trhla, když se ji z hlubokého spánku probrala sprška ledové vody a jeho chladný hlas. Ihned zalitovala, že se pohnula tak rychle, měla být připravená, takhle ji budil tak často. S tichým zasyčením se pomalu vysoukala do sedu a snažila se ignorovat bolest ve svých ztuhlých svalech.

Světlo v temnotě

22. října 2010 v 18:35 | nel-ly
STRUČNÝ DĚJ: Taky vám přišlo, že se kouzelné Trio z uvěznění v Malfoy Manor dostalo jednoduše, že jejich zážitek byl příliš jemný, že by si děj zasloužil temnější pohled? Máte ho mít.
Děj navazuje na konec 22. kapitoly Harry Potter a Relikvie Smrti s "menší" změnou a jiným pohledem na události války.
DOBA: studium Harryho Pottera (7. kniha)
PÁR: HG/DM
POSTAVY: Hermiona Grangerová, Draco Malfoy, Bellatrix Lestrangeová, Lucius Malfoy,  Harry Potter, Ron Weasley, Narcisa Malfoyová, ...
UPOZORNĚNÍ: rating 13+, na mém blogu je povídka částečně pozměněna (o přidání několika vět) a pokračuje dalšími kapitolami s vyšším ratingem

2
22
2222
22222
222
 
 

Reklama